יום הדגל הצ'רקסי - דגל המדינה של הרפובליקה יצוין באדיגיאה

 


אירועים חגיגיים המוקדשים ליום הדגל של הרפובליקה של אדיגיאה יתקיימו ב-25 באפריל.

בשעה 16:00 תחל תערוכה ומכירה של מוצרים של אומנים צ'רקסים (אדיגים), כמו גם חידונים, תחרויות ומשחקים. תוכנית קונצרטים בהשתתפות צוותים יצירתיים ומאסטרים באמנויות של אדיגיאה תחל בשעה 17:00. לאחר מכן, יתקיימו ריקודים צ'רקסים בהשתתפות הקהל, כך מדווח העיתון הממלכתי סוביטסקאיה אדיגיאה.

מתוכנן שכיכר "אחדות והסכמה" בעיר הבירה מייקופ תהפוך למקום החגיגה. במקרה של החמרה בתנאי מזג האוויר, החגיגה תתארגן בפילהרמוניה הממלכתית של אדיגיאה.

חוק הרפובליקה "על דגל המדינה של הרפובליקה של אדיגיאה" אומץ במרץ 1992 על ידי המועצה העליונה של אדיגיאה. ביולי 2013, השינויים שהכניסו חברי מועצת המדינה-האסה של הרפובליקה לחוק "בחגים ותאריכים בלתי נשכחים" קבעו חג רשמי חדש לרפובליקה - יום דגל המדינה של אדיגיאה, שעליו הוחלט שיהיה מדי שנה ב-25 באפריל.

נזכיר כי התנועה הצ'רקסית "אדיגה האסה - הפרלמנט הצ'רקסי" של אדיגיאה היתה היוזמת לקיום יום הדגל הצ'רקסי לראשונה ב-25 באפריל 2010. היום, חג זה נחגג בכל העולם הצ'רקסי - ברפובליקות הצ'רקסיות האחרות בקווקז - הרפובליקה של קברדינו-בלקריה, הרפובליקה של קראצ'אי-צ'רקסיה, כמו גם באזור שאפסוג'יה של הים השחור, טורקיה, סוריה, ירדן, ישראל, ארה"ב, קנדה, אירופה ועוד.
Comments