Adığe Cumhuriyeti’nde Cumhuriyet Bayramı Kutlama Hazırlıkları Başladı

 


Adığe Cumhuriyeti Başkanı Kumpıl Murat, Adıge Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 32. yıldönümünü kutlamak için kurulan organizasyon komitesi toplantısına başkanlık etti.

Taslak plana göre kutlamalarda yaklaşık 200 etkinlik öngörülüyor: konserler, kitap sergileri, okuma yarışmaları, geziler, edebiyat ve müzik toplantıları, flash mob'lar, spor yarışmaları, şiir ve eğitim saatleri.

Halka açık etkinliklerin çoğu 3-5 Ekim'de Cumhuriyetin başkentinde gerçekleşecek.

Tören toplantısı ve Devlet Filarmoni Orkestrası'ndaki konser 4 Ekim'de, 

5 Ekim'de Cumhuriyet Hipodromu'nda binicilik yarışları düzenlenecek. Öğleden sonra ise merkez meydanda, şehir parkında, Ulusal Müze'de, tiyatro derneğinde, Sanat Galerisi'nde ve Zafer Bulvarı'nda konserler ve kültürel etkinlikler planlanıyor.

Etkinliklerin doruk noktası meydanda bir akşam konseri olacak. Rus pop yıldızlarının ve Adığe Cumhuriyeti'nin popüler gruplarının ve sanatçılarının katılımıyla düzenlenecek Konser programı şenlikli havai fişeklerle sona erecek.

Başkan Kumpıl Murat,“Cumhuriyet Bayramı, Adığe Cumhuriyeti sakinleri ve misafirleri için en sevilen bayramlardan biridir. İnsanların bu kutlamayı tüm ihtişamıyla hissetmeleri için şenlikli bir atmosfer yaratmak önemli” dedi.

Kaynak: infocherkessia


Comments