איך להקים עסק מבלי להשקיע כסף

 כל אדם שמתחיל לחשוב על הקמת עסק כמובן והוא לוקח את נושא העסק שהוא יכול להריץ ומיד מתחיל לעשות חישבים על כמות הכסף שצריך להשקיע בעסק החדש. זוהי מחשבה מוטעה ליזמים המתחילים אשר לפני כן לא התנסו בהקמת עסק.

סטטיסטיקות עולמיות מראות ש 80 אחוז מהעסקים החדשים נסגרים תוך 5 שנים. על מנת לא ליפול בקבוצת הסוגרים צריך להתחיל את העסק החדש שלך מבלי להשקיע כסף אך בעסק הזה יושקע חלק מזמנך.

בכל עסק כלשהו ישנו גורם מכריע שהיזם צריך להתנסות ולדעת אותו והוא מכירות. אין עסק אחד שיכול להתקיים מבלי מכירות. זאת אומרת שנושא המכירות יותר חשוב מנושא המוצר או הרעיון לעסק שאתה רוצה להקים. אי לכך כל יזם חדש צריך להתנסות בנושא המכירות. אז איך מקימים את העסק מאפס - כפי שהזכרנו עוד לפני שמחליטים איזה עסק להקים צריך להתנסות ולעבוד בנושא המכירות וכאן כל העולם וכל המוצרים שמיוצרים בעולם פתוחים לך על מנת להתחיל למכור אותם. זאת אומרת אתה תעבוד כמו מתווך בין יוצר המוצר ובין אלה שצורכים את המוצר. אתה יכול להגיע להסכם כמעט עם כל עסק למכור את המוצרים שלו או למצוא לעסק הזה לקוחות שיקנו את המוצרים מהעסק המסויים הזה ואתה תיקח אחוז מסויים ממכירת המוצר או ממציאת לקוח. 

לא צריך להשקיע מחשבה גדולה לגבי המוצר שאתה מתחיל לעבוד ולמכור, פשוט, תסתכל מסביבך הפיסית או האינטרנטית ותחפש מוצר כל שהו שנמכר טוב. אחרי שהחלטת על סוג המוצר אתה מתחיל במקביל  לחפש לקוחות שיקנו את המוצר וכן עושה הסכם עם המייצר. השלבים האלה צריכים להיעשות על ידך ולא דרך אנשים אחרים, זאת אומרת אתה נפגש עם בעל המוצר ומדבר איתו ומגיע איתו להסכם במכירת המוצר וכן אתה מתחיל לפנות או בפגישה או דרך האינטרנט אל הלקוחות הפוטינציאלים.

נקודה חשובה מאוד בנושא הזה הוא שאתה צריך להכיר בצורה הטובה ביותר את המוצר שאתה רוצה למכור.

עוד כמה נקודות חשובות שאתה צריך להתגבר עליהן והן האגו שלך והפחד לכשלון. לא צריך להתבייש ולא צריך לפחד במקרה ולא הצלחת למכור לקליינט בפעם הראשונה, פשוט צריך להמשיך ולנסות עד שאתה מצליח למכור ואחרי זה יהיה לך קל למכור. אותו דבר עם בעלי המוצרים, אם לא הצלחת להגיע להסכם עם אחד, לא נורא, יש עוד אלפי עסקים אחרים שאתה יכול למצוא ולהגיע איתם להסכם מכירה של המוצרים שלהם.

אחרי שאתה לומד ועובד באופן מעשי בנושא המכירות ואחרי שאתה מתחיל להכיר בצורה טובה את השוק ואת המוצר שאתה עובד עליו ואחרי שאתה מתחיל להרוויח כסף בצורה טובה, אז אתה מתחיל לחשוב ולתכנן להקים עסק משלך. 


Comments