שלוש דרכים לשמירה על אהבה במערכת היחסים

 


בתחילת חייכם הזוגיים אהבתם אחד את השני אך במרוצת השנים אתם מרגישים שהאהבה נעלמת לאט לאט. המצב הזה קורה כמעט  אצל רוב הזוגות חווים ירידה משמעותית באהבה ביניהם. 

אך מסתבר שהאהבה לא חייבת לדעוך במערכות יחסים ארוכות ושיש זוגות שכן מצליחים לשמר את האהבה. מחקרים הראו ששליש מהזוגות מצליחים לשמור על אהבה במערכת היחסים בין בני הזוג.

החוקרים מצאו 3 דברים עיקריים שהזוגות הללו עשו, שלדעתם טומנים בחובם את הסודות לשמירה על אהבה בבמערכות יחסים ארוכות טווח.

שלוש הדרכים לשמירה על אהבה במערכת היחסים:

- דברו על מערכת היחסים שלכם באופן חופשי, אל תשמרו סודות אחד מהשני, תהיו חופשיים לדבר על הנושאים ביחסים ביניכם כולל חיי המין שלכם. תקשורת פתוחה, ישירה ותכופה עוזרת לשמור אהבה ביניכם. 

- נסו דברים חדשים – בתחילתה של מערכת יחסים חדשה, בני זוג נוטים להתנסות באופן תכוף בדברים חדשים, המהווים חוויות חדשות שבני הזוג חווים ביחד. חוויות אלו מקרבות ביניהם ויוצרות התלהבות משותפת ועניין בקשר. עם זאת, לאורך השנים, כאשר אין חוויות חדשות היחסים מתקבעים ונהיה משעממים. על מנת שלא יגיע למצב הזה תמיד צריך לעבוד על דברים חדשים ביחסים שלכם.

- הרבו במגע וקרבה – זוגות ששומרים על אהבהה לאורך שנים, נוטים להתחבק ולהתנשק יותר. צריך לנסות ליצור אווירה של קרבה גופנית ונפשית ביום-יום של מערכת היחסים בכלל. קרבה זו מהווה את הבסיס לאהבה ארוכת שנים ומשמרת אותה.

לא תמיד אפשר ליישם את כל אלו בתוך מערכת יחסים קיימת, במיוחד לאחר שנים של זוגיות ודפוסים שהשתמרו, ולכן לעיתים בני זוג זקוקים לסיוע בצורה של ייעוץ מקצועי אשר יכול לעזור לשפר את יחסי האהבה בין בני הזוג.

אחד הבעיות הגדולות של בני האדם הוא לא חוסר המידע מה צריך לעשות על מנת להצליח, אלא חוסר היכולת ליישם את המידע הקיים. הסיבה שאנשים לא מיישמים טמונה בכך והם התרגלו לדפוסי חיים מסוימים על כן קשה להם לבצע שינוי. אחד הדרכים המועילות ביותר להתגבר על זה הוא לבצע את המשימות בשלבים. 

אם ניקח מה שנכתב כאן אז אפשר לבחור משימה אחת קטנה מהם ולבצע אותה. אחרי הביצוע יתגלה תוצאה קטנה וזה יתן לך עוד רצון לבצע משימה נוספת וכך ובהדרגה תוכל ליישם את השאר. Comments