Rusya Federasyonu’nda vatandaşlık şartı aranmadan ev alınabilir

 


Çerkes Cumhuriyetlerinde ev sahibi olmak isteyenler için Adıge Vune Ç’ıgu ( Адыг Унэ ЧIыгу ) isimli web sitesi faaliyete geçti. Çerkesçe hazırlanan web sitesinde Rusya Federasyonu vatandaşı olmayanlar için hukuki ve diğer tüm süreçler için danışmanlık veriliyor.

Çerkes Cumhuriyetlerinde ev edinebilirsiniz

Rusya Federasyonu anayasasında (3-12) belirtildiği üzere yabancı ülke vatandaşlarının özgürlük ve yükümlülükleri belirtilmiştir.

Anayasa ve ilgili federal kanunlara göre yabancı ülke vatandaşları ( Rusya Federasyonu vatandaşı olmayanlar ) ev ve imar izni olan arsaları satın almaları mümkün. Ancak imar izni olmayan arazilerin örneğin tarım statüsündeki arazilerin ve belirlenmiş bazı devlet arazilerinin yakınlarından arsa alınması mümkün değil.

Rusya Federasyonu vatandaşı olmayanlar ev satın alma süreçleri için işlemlerini yürütecekleri bir vekillerinin olması durumunda noter onaylı vekalet vererek Rusya Federasyonu’na gelmeden de ev sahibi olabilirler. Noter onaylı vekaletin ilgili Rusya Federasyonu kurumları tarafından da onaylanması gerekmektedir.Comments